Usuwanie włosów z twarzy

Depilacja laserowa - kobieta

Występowanie u kobiet nadmiernego owłosienia w miejscach, które są typowe dla mężczyzn (górna warga, broda i podbródek, policzki, a niekiedy również klatka piersiowa i dolna część brzucha) określamy jako hirsutyzm.

Stan ten należy odróżnić od hipertrychozy, czyli występowania "nadmiernego owłosienia" we wszystkich częściach ciała, nie tylko w tych, w których pojawienie się owłosienia zależy od działania hormonów androgenowych.

Depilacja laserowa - kobieta

Hirsutyzm dotyka około 5-10% kobiet w wieku reprodukcyjnym. W przypadku kobiet w okresie około menopauzy – nawet do 30%.

Hirsutyzm może być następstwem nadmiernej produkcji androgenów, nadwrażliwości mieszka włosowego na prawidłowy poziom androgenów lub podwyższonej aktywności enzymu 5-alfa reduktazy (czyli enzymu przekształcającego testosteron w jego bardziej aktywną formę – dihydro-testosteron - DHT).

Depilacja laserowa - kobieta

Diagnostyka hirsutyzmu jest często wieloetapowa i wymaga współpracy endokrynologa, ginekologa i, niekiedy, innych specjalistów. W pierwszej kolejności należy wyjaśnić czy problem jest pochodzenia jajnikowego (np. PCO, guzy jajnika), nadnerczowego (wrodzony przerost nadnerczy, guzy nadnerczy, choroba i zespół Cushinga), czy też związany jest z obwodową produkcją androgenów w tkance tłuszczowej, jak w przypadku otyłości.

W wielu przypadkach nie udaje się ustalić konkretnej przyczyny hirsutyzmu, a wszystkie wyniki badań mieszczą się w zakresie normy. Mówimy wtedy o hirsutuzmie idiopatycznym.

Przykładowe ceny usług depilacji laserowej

Cena

górna warga

130 zł

broda, szyja

200 zł

baki, policzki

100 zł

cała twarz

300 zł

Adres

  • Chirurgia plastyczna AESTETICA
  • dr Jacek Jarliński
  • ul. Żelazna 54, lokal 2
  • 53-429 Wrocław
  • Rejestracja: +48 790 334 710
  • e-mail: jarlinski@aestetica.pl

Copyright © 2018 Aesteticlight

Made by: JARLEY.pl